/ / / Vzpomínky ledního medvěda

Jóko Tawadová

Vzpomínky ledního medvěda

z němčiny přeložila Michaela Škultéty

146  | 293 

Vyčistit
Garantujeme zabezpečenou platbu
Katalogové číslo: dybbuk-347 Kategorie: ,

Anotace

Novela současné bilingvní japonské spisovatelky žijící v Německu. Podobenství, které lze číst jako zábavnou komedii, stejně jako hlubokou úvahu o odlišnosti, obtížích migrace, vypořádání se s rasovými rozdíly a v neposlední řadě lásce.

Tři generace medvědí rodiny, babička píšící svou autobiografii, dcera Toska, artistka v cirkuse, a její syn Knut, žijící v zoologické zahradě, jsou všichni součástí života lidí. Ale i když jsou lidem všemožně nápomocní, nikdy mezi nimi nenacházejí své pevné místo.
Jaké to je být ledním medvědem pracujícím v cirkuse a co znamená bavit návštěvníky v zoo? Po emigraci do západního Německa se medvěd proslaví, jeho osudy jsou však úzce provázané s těmi lidskými. Co tedy pak? Může mít medvěd krizi identity? Jak se má osamostatnit od lidí, když je na nich plně závislý, už jen proto, že nezná svou biologickou matku?
Takovéto zdánlivě prazvláštní otázky se ve skutečnosti pojí se životem vykořeněného člověka, snažícího se vytyčit směřování svého nového osudu. Netradiční novela, se snovým dějem probíhajícím jakoby paralelně k lidskému bytí, je metaforou životních zkušeností z různých navzájem se prostupujících společností a kultur.

Specifikace

Rok vydání

ISBN

978-80-7438-237-6

Vazba

vázaná

EAN

9788074382376

Počet stran

208

Formáty e-knihy

ePUB, Mobi, PDF

Formát

122 × 190 mm

Typ

tištěná, e-kniha

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.