je psychiatr pracující v Psychiatrické nemocnici Brno. Psychedelickými látkami se zabývá od roku 2008.
Na výzkumu psychedelik, zejména ayahuasky, spolupracuje s NUDZ a VŠCHT. Podílí se na klinickém hodnocení léčiv včetně ketaminu. Přednáší v rámci kurzu Experimentální psychofarmakologie na 3. LF UK. Zabývá se fytofarmakologií a etnobotanikou, účastnil se tří expedic do Amazonie zaměřených na výzkum léčivých rostlin, ze kterých dvě spoluorganizoval. Je frekventantem psychoterapeutického výcviku Psychoterapie zaměřená na klienta Carla Rogerse na PCA institutu Brno. Členem České psychedelické společnosti je od roku 2017 a druhým volebním obdobím vykonává funkci garanta odborné sekce. Je autorem několika factsheetů czeps a odborných publikací. V rámci harm reduction jezdí na hudební festivaly se službou Psycare.
Druhý díl souhrnné publikace Psychedelika a psychonautika představuje výsledek dlouholeté práce českých vědců, lékařů i psychologů. Fenomén psychedelických látek se v knize pojednává neobvykle vyčerpávajícím způsobem — tento díl, po spíše odbornějším a techničtějším prvním dílu, se z velké části věnuje užívání psychedelik a dalších látek ze spirituálního a religionistického hlediska, projednává zejména otázku šamanství a náboženského užívání ayahuasky, peyotlu, ibogy, rituálů kultu bwiti a končí etickou stránkou užívání…
První díl souhrnné publikace Psychedelika a psychonautika představuje výsledek dlouholeté práce českých vědců, lékařů i psychologů. Fenomén psychedelických látek se v knize pojednává neobvykle vyčerpávajícím způsobem — dozvíme se informace o mechanismech účinků těchto látek, o jejich farmakokinetice a mikrodávkování, o chemii ayahuasky a dalších entheogenů, ibogainu, salvinorinu A i psychedelických houbách. Seznámíme se s jejich terapeutickým využitím, zejména co se týče potenciálu těchto látek při práci s traumatem a jejich použití v adiktologii, či o vztahu…