Ediční plán

Rick Strassman: DMT: molekula duše
DMT: molekula duše je podmanivou a dobro­družnou cestou zákulisím experimentálního výz­kumu nejsilnějšího známého psychedelika. Při svých jedinečných studiích podal americký psychiatr Rick Strassman tuto látku šedesáti dobrovolníkům. Jako nezaujatý badatel lidské mysli podrobně popisuje výsledek experimentů, a znovu tak po dlouhé době potvrzuje myšlenku, že psychedelika mají určitý terapeutický potenciál.
2. vydání (revidované).

Eva Švankmajerová: Zvuk dýní v zákulisí
Sebrané texty Evy Švankmajerové obsahují všemožnou eklektickou směsici textů. Jsou mezi nimi vzpomínky na dětství, sny, různé odposlechnuté hovory, povídky, divadelní hry, odpovědi na různé ankety či kolektivní hry. Její literární postřehy se týkají okolního světa a společnosti, ale často se vztahují i k vnitřnímu životu autorky a její vlastní tvorbě — obrazy se tu vaří, auta se tvarově proměňují, sama si ve snu obléká seprané mužské trenýrky a v Papinově hrnci vaří opotřebované dětské spartakiádní cvičky. Texty tak nereflektují jen intelektuální přístup ke světu a vnitřní život, ale i práci rukama, na obraze nebo soše.

Thomas Hertog: Život v multivesmíru
Ačkoliv fyzik Stephen Hawking již není mezi živými, stále podstatně určuje vědecký život. Ke konci života pracoval na své zásadní studii, v které se snažil rozlousknout paradox multivesmíru. A zdá se, že při tom Hawking zkrotil tezi o tom, že multiversum je nekonečné. Co když nás vesmír není jediný? A mohl by v těchto jiných vesmírech také existovat život podobný našemu? Podle nového výzkumu by multivesmír, pokud existuje, nemusel být tak nehostinný, jak se doposud zdálo… Thomas Hertog, který se Stephenem Hawkingem na teorii multivesmíru pracoval se již druhým rokem snaží tuto teorii dokončit a předložit jejich společné poznatky čtenářům…

Sjón: CoDex 1962

Jaak Panksepp a Lucy Biven: Archeologie mysli

Jaak Panksepp: Afektivní neurověda

Anne Griffin: Všechno už se řeklo

Zbyněk Havlíček: Tau

William A. Richards: Posvátné poznání

Daniel Hradecký: Silážní jámy

Friederike Mayröckerová: A zatřásla jsem miláčkem

Vojtěch Němec: Nekropotence

Paolo Sorrentino: Tony Pagoda a jeho přátelé

Karel Šebek: Dílo (pracovní název)

Jan. Jan Novák: Básně (pracovní název)

David O. Kennedy: Rostliny a lidský mozek

Jóga Vasištha

Další informace

tel.: +420 602 118 873
sarka@dybbuk.cz