dybbuk - nakladatelství a grafické studio

 

 

   
populárně-vědecká

filosofie

společnost, fenomény
historie, umění
alternativa, vnitřní cesty
světová beletrie
česká beletrie
poezie

pohádky, komiksy

erotická literatura
solitaire

 


 


vyjde 31. 10. 2016

Patricia S. Churchlandová
Mozek a vědomí

aneb Role mozku ve vzniku lidské identity

248 stran, váz., 140 x 210 mm, ISBN 978-80-7438-150-8
rok vydání 2016, z angličtiny přeložil Radim Bělohrad
cena 359 Kč, e-kniha: 180 Kč

Co se stane, když přijmeme jako fakt, že vše, co si myslíme a cítíme, nevychází z nehmotné duše, ale z elektrochemické aktivity našeho mozku? V tomto inspirativním příběhu založeném na vědeckých poznatcích i osobních zkušenostech staví průkopnice neurofilozofie Patricia S. Churchlandová filozofii mysli na biologické základy.
Nabízí jasné vysvětlení neuronálních mechanismů v pozadí lidské identity a ukazuje, jak nejnovější výzkumy vědomí, paměti a svobody vůle poskytují nový pohled na prastaré filozofické, etické a duchovní otázky: Co formuje naši osobnost? Jak vysvětlíme zážitky blízkosti smrti? Jak se rozhodujeme? Proč máme empatii? Nové vědecké objevy také přinášejí vhled do fascinující škály každodenních dilemat – například zda je možné přisuzovat mladistvým zodpovědnost za jejich činy nebo zda má pacient v kómatu ještě nějaké Já.
Pochopení, že náš mozek je základem naší identity, nás vysvobozuje z pout pověr a mýtů. Umožňuje nám brát se vážně jako produkty evolučních mechanismů, minulých zkušeností a společenských vlivů. Také nám dává naději, že budeme moci vyléčit některé vážné choroby, a pokud ne, alespoň je dokážeme se soucitem pochopit.

 

[koupit e-knihu]

zvětšit

vyjde 11. 10. 2016

Jaromír František Palme
… a nepotkali ani jednoho idiota

48 stran, váz., 151 x 168 mm, ISBN 978-80-7438-151-5
rok vydání 2016
cena 67 Kč, e-kniha: 34 Kč

Jste zvědavi, co se stane, když knedlo a vepřo potká zelo? Bojíte se, jestli nebude prasátko bolet, když ho veverka s jezevcem rozbijí? Je vám známo, že se dítě má mydlit jen málo, jen co by se za nehet vešlo, abyste si ho příliš neopotřebovali? Víte, jaký je přesný sortiment prodejny stolů pana Pingponga? Chodíte rádi obchvatem, ob vozovku i ob chodník? Pokud je vaše odpověď na tyto otázky vždy kladná, je pro vás tento hravý, vlastnoručně ilustrovaný text Jaromíra Františka Palmeho jak šitý na míru. Neboť je to, „jako byste chtěli přejít na druhou stranu po čerstvě adjustovaném zubním můstku – nikdo neví, jak to dopadne“.

 

[koupit e-knihu]

zvětšit

vyjde 11. 10. 2016

Michal Šanda
Masná kuchařka mistra řezníka z Nelahozevsi Antonína Dvořáka

144 stran, váz., 140 x 140 mm, ISBN 978-80-7438-152-2
rok vydání 2016
cena 149 Kč, e-kniha: 75 Kč

Životní osudy mistra řezníka z Nelahozevsi rámují kuchařku specializovanou na maso. Kromě receptů si v ní můžete přečíst, jak se v minulosti dobytek nakupoval a porážel, jak se maso rozděluje a u proslavených pokrmů je uvedena stručná historie jejich vzniku. Co by bylo, kdyby se Antonín Dvořák nestal hudebním skladatelem, ale pokračoval by v rodinné tradici?

 

[koupit e-knihu]

zvětšit

 

home   |   english version   |   spolupráce   |   facebook   |   twitter
copyright © dybbuk 2010–2022   
1